Plan dietetyczny

dopasowany do Twoich potrzeb

O nas

Pracownia dietetyczna HEVA

A

Pracownia Dietetyczna HEVA to miejsce stworzone dla osób, które chcą w sposób świadomy dbać o swoje zdrowie. Jesteśmy przekonani, że nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest odpowiednia dieta. Oferujemy edukację z zakresu komponowania zdrowych posiłków w zależności od indywidualnych potrzeb i wsparcie motywacyjne na każdym etapie tego procesu. Koncentrujemy się na pomocy w osiągnięciu prawidłowej masy ciała u dorosłych, dzieci, młodzieży i osób starszych.

B
Programy dietetyczne tworzymy w oparciu o rzetelną wiedzę oraz profesjonalne wsparcie psychologiczne. Każde spotkanie to praca nad zmianą niekorzystnych nawyków związanych z jedzeniem i nie tylko. Uczymy jak komponować i planować posiłki, żeby się odżywiać – nie przejadać się i nie głodować. Rozumiemy i odpowiadamy na potrzeby wymagających klientów.

Dokładamy starań, żeby spotkania odbywały się w życzliwej, przyjaznej atmosferze. Dla nas ważny jest Twój cel.

Tworzę indywidualne plany żywieniowe dla osób dorosłych i dzieci, prowadzę warsztaty rozwoju osobistego i zajęcia edukacyjne.

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie (2009) i studia magisterskie na kierunku Psychologia UKSW w Warszawie (2012).

Kurs psychoterapii systemowej (I etap) WTTS w Poznaniu (2013).

Stale dokształcam się biorąc udział w konferencjach i szkoleniach. Należę do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Jestem przekonana o znaczącym wpływie żywienia na samopoczucie, wygląd, zdrowie i wydolność organizmu. Założyłam Pracownię Dietetyczną HEVA (od 2013), która jest miejscem dla osób potrzebujących wprowadzenia zmian w sposobie odżywiania oraz wsparcia w budowaniu nowych nawyków. Wiem, jak ważny w procesie dietoterapii jest aspekt psychologiczny i społeczny, dlatego w pracy łączę dwie dziedziny: dietetykę i psychologię.

Zapraszam serdecznie do kontaktu


Dietetyk rodzinny, pediatryczny

Marta Piekut

Zawsze staram się dopasować model żywienia dziecka, tak by reszta rodziny mogła jeść w podobny sposób i by nie było potrzeby przygotowywania oddzielnych posiłków. Dodatkowo, ważne jest, alby dietetyk zajmujący się modyfikowaniem nawyków dziecka dbał o jego harmonijny rozwój, żeby ewentualna eliminacja niektórych produktów, nie powodowała niedoborów pokarmowych, a organizm miał wszystkie składniki, żeby prawidłowo wzrastać.
Kobietom planującym ciążę, w ciąży i karmiącym pomagam przygotować organizm na zmiany, które będą zachodziły w organizmie, tak aby móc szybko i zdrowo wrócić do formy sprzed ciąży, a jednocześnie mieć siłę na nowe obowiązki. Czas pojawienia się dziecka w rodzinie zawsze wzbudza dużo emocji, wątpliwości, pojawiają się sprzeczne informacje. W swojej pracy, staram się przekazywać najnowszą wiedzę w tym zakresie i pomagam ją wdrożyć w praktyczny sposób, jednocześnie zbytnio nie absorbujący wszystkich członków rodziny.

Przez klika lat pracowałam jako główny dietetyk w poradni jednego z największych systemów dietetycznych w Polsce. To szczególne doświadczenie pozwoliło mi zyskać umiejętność w rozpoznawaniu specyficznych potrzeb klientów i adekwatnym odpowiadaniu na nie.

Doświadczenia jako dietetyk zdobywałam również współpracując ze społecznością aktywizującą kobiety w wczesnej fazie macierzyństwa prowadząc konsultacje i prelekcje o tematyce żywieniowej. Mogę podzielić się wieloma sukcesami w pracy z klientami – zarówno osobami dorosłymi we współpracy indywidualnej jak i rodzinami z dziećmi. Zapewniam profesjonalne podejście, elastyczność oraz pozytywne nastawienie we współpracy z klientami. Z satysfakcją prowadzę wykłady dietetyczne oraz warsztaty kulinarne. Dietetyka i zdrowy styl życia są moją pasją. Stale pogłębiam swoją wiedzę czytając specjalistyczną literaturę oraz uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach tematycznych.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. w Klinice Psychiatrii SPSK nr 1 w Lublinie na oddziale leczenia psychoz, pracując na rzecz fundacji wspierających osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym, w szkołach publicznych i prywatnych oraz na oddziale leczenia chorób afektywnym Instytutu Psychiatrii i Neuropsychologii. Doświadczenie terapeutyczne zdobywam pracując w poradniach niepublicznych oraz w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 18 w Warszawie. Szkoliłam się w Polsce i za granicą z metod wspierania kompetencji społeczno-emocjonalnych u dzieci.
Prowadzę psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, młodzieży.
Pracuję z osobami doświadczającymi kryzysów życiowych, trudności w relacjach, borykającymi się z trudnościami emocjonalnymi (problemy z przeżywaniem i wyrażaniem emocji, obniżeniem nastroju, lękiem), chorującymi na depresję, zaburzenia psychosomatyczne, cierpiących z powodu samotności, straty. Pracuję w obszarze postrzegania własnego ciała i poczucia własnej wartości.

Dzień dobry, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie, zachęcamy do kontaktu